6 Mart 2012 Salı

Kiwi Syslog Server Kurulumu

Kiwi Syslog Server kurulum dosyasını aşağıdaki linkten ilgili download alanında register işlemimizi tamamlayıp indiriyoruz.


Lisans sözleşmesini geçtikten sonra program bize ne şekilde çalıştırılmak istediğimizi soruyor.Programı istersek bir servis olarak çalıştırabiliriz.bu şekilde programın arayüzünü kapatsak bile loglar işlenmeye devam eder.Öbür türlü application modda kurarsak arayüzü yapattığımız gibi syslog mesajlarının işlenmesi duracaktır.Biz servis olarak kuruyoruz.I Agree diyerek sözleşmeyi  kabul ediyoruz.Servis olarak çalışması için yetkili kullanıcı hesabına ihtiyaç var.eğer makinada yetkimiz yoksa yetkili bir hesap girmemiz gerekiyor.Bizim lokal hesabımız admin yetkisine sahip olduğu için lokal hesapla devam ediyoruz.Kiwi Syslog Web Access kurmak istiyorsak kutucukları işaretleyip Next diyebiliriz. Ancak biz Web Access kurmayacağımız için işaretleri kaldırıp Next diyoruz.


Normal ayarları seçip Next diyoruz.


Kurulum pathini seçip Next diyoruz.
Finish e tıklayıp kurulumu tamamlıyoruz. Artık istediğimiz sistemden sysloglarımızı kurulumu yaptığımız sunucumuza gönderebiliriz.

Syslog ile oluşan log dosyalarının logparser ile pars edilmesi makalesi yakında yayınlanacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder