17 Ağustos 2013 Cumartesi

IBM Trusteer Firmasını Satın Aldı.

İnternet ekonomik ve politik bir araç olarak güçlendikçe güvenlik unsuru da daha fazla önem taşıyor. Dünyanın en büyük bilişim şirketlerinden IBM, bu alanda yaptığı yatırımlara 1 milyar dolar civarında bir satın almayla devam etti.
Yapılan resmi açıklamaya göre 2006 yılında Boston’da kurulan güvenlik yazılımları üreticisi Trusteer, IBM tarafından satın alındı. Yapılan resmi açıklama da rakam verilmiyor ama satın almanın 800 milyon dolar ile 1 milyar dolar arasında olduğu düşünülüyor.
Trusteer, sadece web tabanlı siber güvenlik tehditlerine de değil farklı güvenlik çözümlerine de odaklanıyor ve IBM özellikle mobil cihazlarda ve mobil finansal işlemlerin güvenliği konusunda elini güçlendirmek istiyor.
Son dönemde artan siber saldırılara karşı satın almalar sürüyor. IBM de bu doğrultuda İsrail şirketi Trusteer için yaklaşık 800 milyon dolar ödeyecek. Satın almanın ardından IBM’in İsrail’de 200 kişiden oluşan siber güvenlik yazılım laboratuvarı olacak.
Çalışanlar ve müşterilerin finansal verilerini korumak için özel yazılım çözümleri geliştiren Trusteer girişiminin başında Shlomo Kramer yer alıyor. Verilen bilgilere göre, Trusteer, ABD’nin en büyük 10 bankasının 7’sine güvenlik hizmeti veriyor.
IBM Güvenlik Sistemleri Bölümü Genel Müdürü Brendan Hannigan, “En fazla üzerinde durulan konulara bakıldığında güvenlik, zararlı yazılımlar, karmaşık saldırılar başı çekiyor. Trusteer’ın sahip olduğu güçlü teknoloji bizim bölümümüzde yer almıyor” dedi.
Trusteer satın almasıyla ilgili detaylara

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder