6 Haziran 2014 Cuma

Armitage – Veil Framework Entegrasyonu

Armitage, metasploit veritabanını kullanan grafiksel bir test / saldırı araçlarından bir tanesidir. Armitage metasploit veritabanlarını kullanması nedeniyle hedef sistemin bilgilerine göre grafiksel olarak açık taraması yapabilir ve o sistemin özelliğine göre açıkların tespitini kolaylaştırır.

Veil Antivirus Evasion programı Antivirus sistemleri atlatabilen zararlı dosyalar oluşturulmasına olanak sağlamaktadır. Zararlı kodun içerisine yerleştirilen payloadlar ile bu dosyanın çalıştırıldığı kurban bilgisayarların ele geçirilmesine olanak sağlamaktadır.

Armitage kullanımı için Kali Linux sistemini kullanmaktayız. Console açıp armitage yazıp entera basıyoruz.

Karşımıza aşağıdaki ekran gelecektir. Connect diyerek sisteme bağlanıyoruzBu işlem için Kali Linux üzerinde Postgresql ve Metasploit servislerinin çalışması gerekmektedir. Aşağıdaki komutlar ile bu servisler çalıştırılmalıdır.
  •  service postgresql start
  • ·         service metasploit start
RPC server ı çalıştırmak için Yes diyoruz.

 

Armitage uygulaması açılmaktadır. Aşağıdaki ekranda Armitage arayüzünü görmekteyiz.Armigate>Scripts bölümüne tıklayalım.


Scripts alanı alt tarafta gözükecektir. Load diyelim.Veil-Evasion klasörüne tıklıyoruz.


Tools klasörüne tıklıyoruz.


Cortana klasörüne tıklıyoruz.Veil_evasion.cna  dosyasını seçip Open diyoruz.Armitage ekranında Üst menüde Veil-Evasion bölümü oluşmaktadır.


Veil-Evasion kısmına tıkladığımızda aşağıdaki menü ekranı gelmektedir.Set Veil-Evasion Path bölümüne tıklayalım.


Bu path bölümüne Veil-Evasion.py ptyhon kodunun bulunduğu dizini belirtiyoruz.  Veil-Evasion klasörü eğer root dizini altındaysa;

/root/Veil-Evasion/Veil-Evasion.py     dizinini bu alana yazıp OK diyoruz.

Path işlemini tamamladıktan sonra aynı menü ekranında Generate diyelim.Veil-Evasion menüsü aşağıdaki gibi karşımıza gelmektedir.Payload alanına çift tıklayalım.Karşımıza kullanabileceğimiz payloadlar gelmektedir. Herhangi birisini seçebiliriz.  LHOST , LPORT ayarlarını ve diğer ayarları yapıp Generate diyerek zararlı kodu oluşturabilmekteyiz. Böylece Veil-Framework ile Armitage entegrasyonu tamamlanmış olmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder